Utekly jsme od placení

Základem úspěšného kšeftu na Bali je smlouvání. Tím nemyslím, že budete u pokladny v supermarketu vyprošovat slevu a když vám jí prodavačka nedá, tak jí přejedete vozíkem. Smlouvá se především na tržišti. Pro někoho zábava, pro jiného výzva, no pro mě je to porod. Mám z Čech najetý zvyk, že pokud něco stojí stovku, tak to stojí stovku a nebudu to chtít za pade.

Tady jsme na Bali, tady nejsme v Čechách (podle balijců „áááá čekoslovakya“). Rozhodla jsem se, že se smlouvat naučím.

Jak jsme jedly v garáži

Od příjezdu na Bali jíme velmi skromně – suchou rýži se syrovou mrkví, suchou rýži s okurkou, dnes jsem měla k obědu suchou rýži s banánem, což je zatím nejlepší kombinace, protože banán má alespoň nějakou chuť (Tuto ňamku doporučuju). V krámech prodávají jen chipsy a sušenky, není nic normálního, co bychom mohly koupit, až zítra se dostaneme do většího marketu, proto taková dieta.

Zuzka navrhla, že dnes večer půjdeme na jídlo, ať to tady trošku rozjedeme

Jak jsme hledaly skútr

Tak už jsou z nás oficiální místňáči, pořídily jsme si skútr. Kdo tu nemá skútr, jakoby nebyl. Týden jsme chodily pěšky a upřímně řečeno to bylo dost na prd. V chodnících je co deset kroků metrová díra do Mordoru, na změření šířky chodníku vám stačí třiceti centimetrový pravítko (což je i na mé hobití tělesné proporce dost málo), neustále musíte přeskakovat kokosy, psy a slepice a potíte se. Hlavně ze stresu, že tentokrát to fakt nepřežijete.

party

První party na Bali!

Základna kamarádů na Bali roste a naším nejnovějším přírůstkem je Murda. Má kolem 35 let, živí se jako turistický průvodce, poslouchá Justina Biebera, oslaví s námi letošní Vánoce a mluví klasickou balingličtinou:
 
Náš rozhovor:
 
MURDA: “Namočit nudle a opláchnout pro dort k varu 5 minut v čisté vodě. Použít studený chléb, aby se uvolnila vlákna. Tvorba smažené nudle.”
JÁ: “Nemám kurva žádnou šajnu, co říkáš, ale seš dobrej” 😀
 
 

Bali a nebe

Co bylo, bylo a každá životní situace má svůj význam. V dnešním článku vám prozradím, proč jsem na Bali odjela, jaký je cíl mé cesty a co jsem se tu stihla naučit. Inspiroval mě jeden velmi moudrý a milující člověk. Sám zveřejnil příběh, skrze který druhým pomáhá najít sílu změnit svůj svět, najít víru dokázat nemožné a především najít sám sebe.
 
image.gif