Často kladené otázky

  • Pokud mě zaujal balíček, který je dlouhý 10 dní, ale chtěl(a) bych přijet na 14 dní, je možné balíček prodloužit?

    Ano, není problém domluvit se na prodloužení dovolené z 10 na 14 dnů. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte na ask@asijo.com.

  • Jak mám dovolenou zaplatit?

    Po úspěšném vytvoření objednávky vám bude emailem zaslána faktura k úhradě. Pokud zvolíte možnost, abychom vám zajistili letenku a cestovní pojištění, bude celková částka k úhradě navýšena o tyto dvě položky. Ceny letenek jsou pohyblivé, vždy hledáme nejvýhodnější možnosti a o finální částce se s vámi poradíme.

  • Proč je dovolená dražší, když cestuji sám?

    Pokud přijedete sám/sama, máte pro sebe celý dvoulůžkový pokoj.

  • Podle jakých kriterií vybíráte letenky?

    Vybíráme letenku s nejnižší cenou v daném termínu podle vámi zvoleného letiště odletu a s jedním přestupem, pokud nezvolíte jinak.

  • Kolik zavazadel si mohu vzít?

    Po zakoupení letenky vám zašleme informační e-mail dle dané aerolinky, kde uvedeme maximální počet a váhu zavazadel. Obvykle jsou povolena 2 zavazadla - kufr max. 23 kg + kabinové zavazadlo max. 8 kg.

  • Jaké mi zajistíte cestovní pojištění?

    Cestovní pojištění zaštiťuje Allianz. Sami si zvolíte, zda máte zájem o základní ochranu nebo připojištění pro případnou ztrátu zavazadel nebo storna dovolené. Ceny balíčků vám navrhneme předem, vždy máte možnost výběru.

  • Je možné dovolenou stornovat?

    Storno poplatek minimálně 4 týdny předem: 30%
    Storno poplatek v rozmezí 4-2 týdny předem: 50%
    Storno poplatek méně než 2 týdny předem: 100%

  • Jaké si s sebou mám vzít doklady?

    K návštěvě Bali potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do Indonésie.

    Vízum se při pobytech do 3O dní vyřizuje po příletu na letiště (Ngurah Rai International Airport) v Denpasaru, proto není třeba v Praze navštěvovat indonéskou ambasádu.

    Druhým důležitým dokladem je mezinárodní řidičský průkaz. Ten vyřídíte na městském úřadě. Potřebujete pasovou fotografii a 5O Kč na uhrazení poplatku. Vystavení probíhá obvykle na počkání.

    Nezapomeňte ani na občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku cestovního pojištění.

  • Co je potřeba k vyřízení víza?

    Při pobytu na Bali, který nepřesáhne 30 dní, získáte vízum zdarma přímo na letišti (Ngurah Rai International Airport) v Denpasaru. Potřebujete pas (platný nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do Indonésie) s minimálně jednou volnou stránkou a zpáteční letenku.

  • Je potřeba mít očkování?

    Očkování na Bali povinné není, je pouze doporučené a to na žloutenku typu A a B a břišní tyfus.

    Pokud se pro očkování před dovolenou rozhodnete, doporučujeme navštívit některé z očkovacích center, kde vám vytvoří individuální plán.

    Obecně platí, že žloutenka A a B se očkuje ve dvou či třech dávkách (měsíc před odjezdem) a břišní tyfus se očkuje v jedné dávce (nejpozději dva týdny před odjezdem).

    Očkování proti malárii není nutné, jelikož malárie se na Bali vyskytuje pouze endemicky.

  • Jaké si zabalit oblečení?

    Počasí na Bali je horké a vlhké. Ideální jsou lehká bavlněná trička, tílka, letní šaty. Balijci jsou veselí a mají rádi zábavu, proto černé modely nechte doma a vezměte si něco pořádně barevného :)

    Na výlety do vyšších míst oceníte sportovní boty, delší kalhoty a dlouhý rukáv. Ochrání vás před hmyzem.

  • Jakou si zabalit kosmetiku?

    Základ kosmetické taštičky tvoří sprchový gel, šampon, zubní pasta, deodorant, krém na obličej, opalovací mléko a krém po opalování. Obecně je tu velmi dobrá dostupnost kosmetických výrobků, takových, které známe z českých drogérií. Dekorativní kosmetiku doporučujeme nechat doma, za prvé je tu velké teplo a líčení se rychle roztéká a za druhé se krásně opálíte, což vydá za deset makeupů a řasenek.

  • Co dalšího do kufru?

    Pokud máte doklady, peníze, telefon s nabíječkou, fotoaparát, klíče od domu, léky, oblečení a kosmetiku, máte to důležitější. Nezapomeňte také na sluneční brýle, prima knížku, brýle do vody a můžete vyrazit.

  • Potřebuji redukci do zásuvky?

    Redukce není potřeba, na Bali jsou stejné zásuvky jako v České republice.

  • Co si zabalit do lékárničky?

    Doporučujeme náplasti, dezinfekci, Fenistil gel, lék proti střevním potížím, Panthenol spray, Paralen a oční kapky.

  • Jsem kuřák, mám si brát cigarety?

    Cigarety jsou na Bali levné, krabička stojí kolem 30 Kč. Oblíbené jsou především hřebíčkové cigarety. Bez nároku na clo je možné si přivézt maximálně 200 ks cigaret.

  • Jaká měna je na Bali?

    Na Bali se platí indonéskou rupií (IDR).
    Kurz je 1.000 IDR = 1,8 - 1,9 CZK.

  • Kde si můžu vyměnit peníze?

    Peníze je nejlepší vyměnit hned po příletu na letišti, směnárna se nachází u východu z bezcelní zóny. Je potřeba mít peníze připraveny v dolarech nebo eurech, české koruny tu neznají.

  • Lze platit kartou a vybírat z bankomatu?

    Kartou na Bali lze běžně platit (nejspolehlivější je MasterCard a Visa) a tento typ platby také výrazně doporučujeme. Samozřejmě v menších restauracích a u drobných obchodníků terminály nejsou, zde se platí pouze hotově. Před dovolenou si u vaší banky zkontrolujte funkčnost karty mimo Evropu.

    Výběr z bankomatu je zpoplatněn dle podmínek vaší banky.

  • Kolik s sebou potřebuji peněz?

    Záleží, jak budete utrácet.
    Průměrné ceny jsou:
    Voda 0,5 l: 10 - 25 Kč
    Pivo 0,6 l: 50 - 70 Kč
    Večeře: 40 - 150 Kč
    Benzin: 10 - 20 Kč / l
    Ceny suvenýrů se liší podle toho, jak umíte smlouvat.

  • Jak se k nám dostaneme z letiště?

    Řidič auta, který bude čekat na letišti, vás odveze rovnou k nám. Najdete ho ve vstupní hale s širokým úsměvem a cedulí s vaším jménem.

  • Na jaké straně se jezdí na Bali?

    Řídí se zde vlevo a dopravní předpisy se moc nedodržují.

  • Co budu na Bali jíst?

    O snídani se bát nemusíte, tu vám každé ráno čerstvě připravíme. Venku najdete nepřeberné množství restaurací, kde můžete ochutnávat místní speciality - naše oblíbené je Gado-Gado. Není žádný problém, pokud jste vegetariáni či vegani. Mají tu také široký výběr ovoce, které je mnohem lepší než v ČR, byla by škoda jej neochutnat.

  • Jaká je úroveň hygieny?

    Balijci mají hygienické návyky jiné, než jsme zvyklí, ovšem pokud budete dodržovat základní pravidla a nebudete pít vodu z kohoutku, nemusíte se bát.

  • Jakým jazykem se domluvím?

    Mluví se tu balijsky, více i méně dobře anglicky a také rukama a nohama :)