A jak vás to vlastně napadlo?

Vzdát se pohodlného života v Čechách, založit si firmu, odletět na druhý konec světa a začít úplně nový život. Jak, kdy a proč? To je otázka, která každého zajímá a my na ní s vděčností v srdci vždy rády odpovídáme.

holky z asijo

Panna potkala střelce

Jsme Míša a Zuzka – realista a idealista, panna a střelec, organizátor a neplánovač. Nadšené cestovatelky, punkové podnikatelky a zakladatelky ne-cestovky ASIJO. Naším posláním je učit druhé žít spontánně, cestovat a věřit, že sny se plní. Dovolené děláme s upřímnou láskou a na základě našich dlouholetých zkušeností.

Pojedeme na Bali? Asijo!

Vyčerpané zkušeností z prostředí pražského startupu, kde v úterý neplatilo to, co platilo v pondělí a ve středu rozhodně neplatilo to, co platilo v úterý, jsme si jednoho krásného dne řekly: A dost! Život je na tohle příliš krátký, balíme kufry a letíme na Bali. Během pár měsíců jsme od původní myšlenky prodávat na ulici banány nebo ručně vyráběné žabky ustoupily a vypracovaly slušný byznys plán, se kterým jsme v bance zazářily a dostaly tak kapesné do začátku. ASIJO nepotopitelný projekt.

O nás 3

První rok dobrodružství

V listopadu 2016 jsme zamáčkly slzu, rozloučily se s nejbližšími, nasedly do Airbusu a odletěly za dobrodružstvím na druhý konec světa. V tu dobu jsme nevěděly, jak vypadá vila, kterou jsme si na rok dopředu přes online realitku pronajaly a neměly jsme žádnou jistotu, jestli tam dům vůbec bude stát. Nevěděly jsme, jak to na Bali chodí, které zvíře v noci nejvíc řve nebo jak bolí kousanec od opice. Netušily jsme, že z některých ořechů se můžete slušně přiotrávit, že zadek po 12 hodinách na skútru ztvrdne tak, že už ani nebolí, a že v banánovém háji vás prostě může z ničeho nic přepadnout malá babička s nabitou brokovnicí.

Úspěchy, pády, štěstí i pláč

Dnes už je nám o pár let let víc, Zuzce se zhoršuje její skleróza a Míša dávno není královna večírků. ASIJO jízda ale pořád trvá. Máme za sebou skvělé úspěchy, které čas od času střídaly pády (i ty ze skútru), máme za sebou spousty krásných dovolených a zástupy šťastných klientů, ze kterých se stala naše rodina. Máme za sebou svatby, rozhovory, spolupráce, úsměvy i wtf momenty. A hlavně – máme tolik vzpomínek, jejichž hodnotu nelze ničím vyčíslit. A to vše díky tomu, že jsme tenkrát na začátku nenechaly zastrašit a chytily příležitost za pačesy.

Hodnoty, které se nezměnily

Nikdy jsme se nehnaly za čísly, agresivními prodeji a normami společnosti, které postrádají logiku. Opravdový zážitek, pokora, přátelství, svoboda, odvaha, lidskost, humor, laskavost a optimismus. To jsou hodnoty, kterých se držíme. Nikdy se z nás nestane korporát se sídlem v Beverly Hills. Do konce se budeme držet jednoho jediného cíle – aby u nás byli naši cestovatelé opravdu šťastní.