Často kladené otázky

Rádi bychom vám odpověděli na otázky, které vás nejčastěji zajímají. Pokud byste tady svoji odpověď nenašli, neváhejte se nám kdykoliv ozvat, rádi odpovíme.

Na co se nás nejvíce ptáte

Věříme, že vám následující odpovědi pomohou vyřešit všechny otázky před dovolenou a poskytnou klid a jistotu při využívání našich služeb.

Bali je neuvěřitelně krásná a bezpečná země, kterou byste si určitě neměli nechat ujít. Tato destinace nabízí mnoho možností pro skvělou dovolenou. Můžete si zde užít nádhernou přírodu, hory, pláže, rýžové terasy, vodopády, pečující wellness rituály, kulturní zážitky i hinduistické chrámy. Pokud jde o jídlo, Bali nabízí skvělé tradiční pokrmy, které vaše chuťové buňky rozhodně nezklamou. Vydejte se na dobrodružství a objevte tuto nádhernou zemi plnou zážitků a nezapomenutelných momentů.

Příspěvek z FKSP ( Fondu kulturních a sociálních potřeb ) je možné u nás uplatnit. Na nákup dovolené  se uplatňuje ve formě faktury na zaměstnavatele.

K návštěvě Bali potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do Indonésie. Vízum se při pobytech do 30 dní vyřizuje po příletu na letiště (Ngurah Rai International Airport) v Denpasaru, proto není třeba v Praze navštěvovat indonéskou ambasádu. Druhým důležitým dokladem je mezinárodní řidičský průkaz. Ten vyřídíte na městském úřadě. Potřebujete pasovou fotografii a 50 Kč na uhrazení poplatku. Vystavení probíhá obvykle na počkání. Nezapomeňte ani na občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku cestovního pojištění.

Ano, není problém domluvit se na prodloužení dovolené z 10 na 14 dnů. V takovém případě nás, prosím, kontaktujte na ask@asijo.com

Po úspěšném vytvoření objednávky vám bude emailem zaslána faktura k úhradě. .

Pokud přijedete sám/sama, máte pro sebe celý dvoulůžkový pokoj.

 Obvykle jsou povolena 2 zavazadla – kufr max. 23 kg + kabinové zavazadlo max. 10 kg.

Storno poplatek minimálně 4 týdny předem: 30%
Storno poplatek v rozmezí 4-2 týdny předem: 50%
Storno poplatek méně než 2 týdny předem: 100%

  • Očkování na Bali povinné není, je pouze doporučené a to na žloutenku typu A a B a břišní tyfus.

    Pokud se pro očkování před dovolenou rozhodnete, doporučujeme navštívit některé z očkovacích center, kde vám vytvoří individuální plán.

    Obecně platí, že žloutenka A a B se očkuje ve dvou či třech dávkách (měsíc před odjezdem) a břišní tyfus se očkuje v jedné dávce (nejpozději dva týdny před odjezdem).

    Očkování proti malárii není nutné, jelikož malárie se na Bali vyskytuje pouze endemicky.

Počasí na Bali je horké a vlhké. Ideální jsou lehká bavlněná trička, tílka, letní šaty. Balijci jsou veselí a mají rádi zábavu, proto černé modely nechte doma a vezměte si něco pořádně barevného 🙂

Na výlety do vyšších míst oceníte sportovní boty, delší kalhoty a dlouhý rukáv. Ochrání vás před hmyzem.

Základ kosmetické taštičky tvoří sprchový gel, šampon, zubní pasta, deodorant, krém na obličej, opalovací mléko a krém po opalování. Obecně je tu velmi dobrá dostupnost kosmetických výrobků, takových, které známe z českých drogérií. Dekorativní kosmetiku doporučujeme nechat doma, za prvé je tu velké teplo a líčení se rychle roztéká a za druhé se krásně opálíte, což vydá za deset makeupů a řasenek.

Pokud máte doklady, peníze, telefon s nabíječkou, fotoaparát, klíče od domu, léky, oblečení, rychleschnoucí ručník na pláž a kosmetiku, máte to důležitější. Nezapomeňte také na sluneční brýle, prima knížku (nebo si půjčíte u nás na vile), brýle do vody a můžete vyrazit.

Redukce není potřeba, na Bali jsou stejné zásuvky jako v České republice.

Doporučujeme náplasti, dezinfekci, Fenistil gel, lék proti střevním potížím, Panthenol spray, Paralen a oční kapky.

Cigarety jsou na Bali levné, krabička stojí kolem 30 Kč. Oblíbené jsou především hřebíčkové cigarety. Bez nároku na clo je možné si přivézt maximálně 200 ks cigaret.

Na Bali se platí indonéskou rupií (IDR).
Kurz je 1.000 IDR = 1,6 – 1,9 CZK.

Kartou na Bali lze běžně platit (nejspolehlivější je MasterCard a Visa) a tento typ platby také výrazně doporučujeme. Samozřejmě v menších restauracích a u drobných obchodníků terminály nejsou, zde se platí pouze hotově. Před dovolenou si u vaší banky zkontrolujte funkčnost karty mimo Evropu.

Výběr z bankomatu je zpoplatněn dle podmínek vaší banky.

Doporučujeme používat revolut kartu

Záleží, jak budete utrácet.
Průměrné ceny jsou:
Voda 0,5 l: 10 – 25 Kč
Pivo 0,6 l: 50 – 70 Kč
Večeře: 40 – 150 Kč
Benzin: 15 – 25 Kč / l
Ceny suvenýrů se liší podle toho, jak umíte smlouvat.

Řidič auta, který bude čekat na letišti, vás odveze rovnou k nám. Najdete ho ve vstupní hale s širokým úsměvem a cedulí s vaším jménem.

Řídí se zde vlevo a dopravní předpisy se moc nedodržují.

O snídani se bát nemusíte, tu vám každé ráno čerstvě připravíme. Venku najdete nepřeberné množství restaurací, kde můžete ochutnávat místní speciality – naše oblíbené je Gado-Gado. Není žádný problém, pokud jste vegetariáni či vegani. Mají tu také široký výběr ovoce, které je mnohem lepší než v ČR, byla by škoda jej neochutnat.

Mluví se tu Indonésky/balijsky, více i méně dobře anglicky a také rukama a nohama 🙂

Obsah accordion

Na co se nás nejvíce ptáte

Věříme, že vám následující odpovědi pomohou vyřešit všechny otázky před dovolenou a poskytnou klid a jistotu při využívání našich služeb.

Do Jižní Korei jsou potřeba víza jen na návštěvu delší než 90 dní. 

Jihokorejský Won, není třeba vyměňovat v Čr:D Ideální je vzít si do Koreje nějaké eura či dolary (aby byl člověk v klidu, že si může něco směnit, kdyby měl problém s platební kartou na letišti. Nicméně, platební karty fungují úplně normálně a bankomaty jsou s nimi kompatibilní, na naprosté většině míst se dá platit kartou. Ideální je 1. platit kartou, 2: vybrat si z karty přímo v Koreji, 3. Přivézt si do Koreje eura nebo dolary a směnit je tam na Wony. Cenová hladina cca jako u nás.

Jižní Korea nevyžaduje žádné očkování pro vstup. Doporučená je hepatitida typu A a B a břišní tyfus.

Oficiálním jazykem Jižní Koreje je korejština. Korejština má svůj vlastní písmo, hangul, které bylo vytvořeno na konci 15. století.

V Jižní Koreji se podává mnoho tradičních jídel, jako jsou kimči (fermentovaná zelenina), bulgogi (grilované hovězí maso marinované ve sladké omáčce), bibimbap (rýže s různými přísadami) a další.

Jižní Korea má vyspělý systém veřejné dopravy, včetně rychlého vlaku KTX, metra v Soulu a městských autobusů. Doprava je  spolehlivá a efektivní.

Jižní Korea je obecně považována za bezpečnou zemi pro cestování.

Budhismus a konfucianismus mají v Jižní Koreji silný vliv na kulturu a zvyky.