Jihokorejské Kimchi - podzim 2024
Jihokorejské Kimchi - podzim 2024
Jihokorejské Kimchi - podzim 2024
49000 Kč
13 dní
28/9/2024
Zbývá 6 míst

 

Jižní Korea na jednu stranu velmi tradiční, kde si lidé uchovávají své kulturní dědictví, ale zároveň je i neuvěřitelně moderní a patří mezi technologické giganty. V balíčku Kimchi, za 13 dní poznáte hlavní město Soul, vydáte se s námi do jihokorejských hor, kde nás po cestě čeká spousta buddhistických chrámu, navštívíme kouzelnou středověkou vesničku, pozdravíme největšího kamenného Buddhu jižní Koreje, zrelaxujeme na plážích a objevíme vše, co tato nádherná země nabízí. 

Před dovolenou:

Před dovolenou vám zašleme pár základních instrukcí, jak si zpříjemnit cestu letadlem a co nezapomenout přibalit do kufru. I zkušený cestovatel může být překvapený, zvláště jede-li do Asie poprvé. Určitě doporučujeme mrknout i do našich Nejčastějších otázek a odpovědí, kde najdete seznam důležitých informací.

 

Ubytování: 

Hned po příjezdu k nám vás čeká pohodlná postel a malé občerstvení. První den vás zveme na oběd/večeři, kde se lépe poznáme a naplánujeme, co se bude dít. Po celou vaši jihokorejskou cestu budete ubytování v hotelích, bytech a domech. 14 dní před odjezdem vám pošleme seznam, kde uvidíte všechna vaše ubytování.

 

Strava: 

Každé ráno se můžete těšit na snídani.

 

Doprava: 

Abychom poznali co nejvíce míst a bylo cestování pro nás pohodlné, ale zároveň autentické, využijeme místní dopravu pro přesun na všechny místa. 

Cena: Pokud jedete ve 2, cena je 49.000 Kč/os, pokud cestujete sami, cena je 57.000 Kč/os

Co všechno s námi zažijete:

 • 1. den - Přiletíte na letiště v Inčchonu.Večer na vás bude čekat welcome dinner, kde ochutnáte tradiční “hansik”. Připravte svou chuť na spoustu malých talířků s nejrůznějšími a většinou super zdravými pokrmy.
 • 2. den - SOUL - Po klasické evropské snídani jsme pro vás nachystali prohlídku historických míst v Soulu, jako jsou paláce Kjongbokkung a Čchangdokkung, podíváme se do buddhistické svatyně Čogjesa a navštívíme i tradiční trh Insadong. Celý den zakončíme potom návštěvou kuchařsko-taneční show Nanta.
 • 3. den - WAR MEMORIAL - Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do demiltarizované zóny. Zahájíme to návštěvou War memorialu a muzea
  Korejské války, pokračovat budeme přímo na hranici se severní Koreou, kterou budete moci i jednou nohou překročit.
 • 4. den - HIKING - Hned ráno vyrazíme na hiking do hor Tobongsan, které se nachází na severu Soulu. Po cestě potkáme několik
  buddhistických chrámu, kde uděláme malé zastávky a možná se i spřátelíme s kolemjdoucími Korejci, kteří hiking milují. Večer navštívíme lázně čimčilbang, kde zažijete opravdu autentickou Koreu.
 • 5. den - SUWON - Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do historického města Suwonu, kde se projdeme kolem pevnosti Hwasong,
  navštívíme tradiční skanzen, kde si dáme i něco dobrého k jídlu a k pití.
 • 6. den - ČONDŽU - Přesuneme se do jednoho z nejkouzelnějších měst, Čondžu, kde si projdeme středověkou vesničku a navštívíme první křesťanský kostel. K obědu si v rámci workshopu připravíme Pibimpap a odpoledne vám necháme volnou zábavu.
 • 7. den - KJONGDŽU - Po snídani přejedeme do Kjongdžu, bývalého hlavního města Koreje. Poté, co si odpoledne odpočinete, vydáme
  se večer do Anapči, krásně osvětlené starobylé vesničky. Hlavně si nezapomeňte foťáky.
 • 8. den - KJONGDŽU - Dopoledne si prohlédneme národní muzeum v Kjongdžu a po obědě se vydáme na “must see”, do buddhistického
  chrámu Pulguksa a také navštívíme Sokkuram, kde si prohlédneme největšího kamenného buddhu v jižní Koreji.
 • 9. den - PUSAN - Po snídani se přesuneme do nedalekého Pusanu, druhého největšího města v jižní Koreji. Na oběd si dáme mořské
  plody nebo jinou místní specialitu. Odpoledne si prohlédneme ikonická místa Pusanu- chodník slávy a Busan Tower a celý den zakončíme na místním tržišti konzumací streetfoodu.
 • 10. den - PUSAN - Dopoledne si budeme užívat krásné pusanské pláže odkud se přesuneme na největší rybí trh v Koreji - Čakalčchi.
  Možná budete mít odvahu tam i poobědvat :-) Večer navštívíme pláž Kwangalli, jejíž dominantou je nádherně osvětlený most.
 • 11. den - SOUL - Dopoledne vás ještě necháme zaplavat si a opálit se a odpoledne se rychlovlakem přesuneme nazpět do Soulu.
  Večer vystoupíme na ikonický Namsan a užijeme si noční výhled na Soul.
 • 12. den - SOUL - Poslední den nezapomeneme i na moderní stránku Koreje. Navštívíme nejvíce high-tech čtvrť Kangnam, vystoupáme
  na nejvyšší budovu Lotte Tower a prohlédneme si Soul pěkně z výšky. Odpoledne vám necháme čas nakoupitsuvenýry a večer ne rozloučíme při pravém korejském BBQ.

 

 

Obsahuje

Český servis
Průvodce
Snídaně
Ubytování
Itinerář
Zajištěný program

Neobsahuje

Cestovní pojištění
Letenka
Počet cestujících*
Telefon*
Email*
Jméno a Příjmení*