Asijo

Showcase your destination offers with the all-encompasing destination lists that contains all the amazing places your customers can visit.

Bali party

První párty na Bali – zážitky z prvního roku na BALI – 2016.

Základna kamarádů na Bali roste a naším nejnovějším přírůstkem je Murda. Má kolem 35 let, živí se jako turistický průvodce, poslouchá Justina Biebera, oslaví s námi letošní Vánoce a mluví klasickou balingličtinou:

Náš rozhovor:

MURDA: „Namočit nudle a opláchnout pro dort k varu 5 minut v čisté vodě. Použít studený chléb, aby se uvolnila vlákna. Tvorba smažené nudle.“

: „Nemám kurva žádnou šajnu, co říkáš, ale seš dobrej“ 😀

Murda nás vzal do města, abychom koupili výkonnější skútr a nové helmy. Přijel nadupanou Toyotou (na Bali nemá nikdo ošklivá auta) a vyrazili jsme. Je s ním sranda, vyprávěl různé příběhy a během konverzace nás pozval na velkou večerní ceremonii #PartyHard.

Helmu jsem si pořídila růžovou. Vypadala fantasticky, ale měla jednu nepříjemnou vadu. Byla malá, takže mi cestou domů otekla hlava a vypadala jsem jako sešrotovaný morče. Musely jsme se do obchodu vrátit a helmu vyměnit. Účtenky místňáči neřeší (tohle je Bali, tohle není Babišov), věci se prodávají na dobrý slovo. Bába v krámě nemluvila anglicky, tak jsem polopaticky vysvětlovala:

„Já koupila this HELMA here today but it is malý!! I have HLAVA JAKO PYTEL OD BANANA, need to change!!“

Větší helmy pro větší hlavy stojí větší peníze. Skočila jsem do bankomatu, vybrala milion, ať je vata na večer a odnesla si matnou černou helmu, ve který vypadám jako Dark Rider. Jsem spoko.

V 8 večer nás vyzvednul Murda. Byly jsme natěšené, vyšampónované a nastrojené v Sarongu.

Ráda nazývám věci nepravými jmény, proto budeme CEREMONII říkat PARTY. Pointa je stejná – lidé se sejdou na jednom místě za účelem pobavení a strávení příjemného času.

Jaké jsou rozdíly mezi českou a balijskou tancovačkou:

Na ceremonii na Bali se konverzovalo:

A: Halo, havrju? (Ahoj, jak se máš?)

JÁ: Hello, Im fine. You?

A: Gud. Vasjunem? (Dobrý, jak se jmenuješ?)

JÁ: Michaela. You?

A: Aghsbfeuofbeuhfbie (Neidentifikovatelný)

JÁ: That is really nice name.

A: (potěšen komplimentem) Vejufom? (Odkud jsi?)

JÁ: Czech Republic. Its in Europe.

A: Čekyš? Čiko? Ah, Čekoslovak.

Českou republiku tu nikdo nezná, Československo ano. Často si myslí, že jsme z Francie nebo dokonce ze Sovětského svazu. No…

   
  6. NÁBOŽENSTVÍ: 
    Náboženství je pro místňáče život. Přijdou k vám, stáhnou hlavu mezi ramena,         tajemně se rozhlídnou, zda se někdo nekouká a potichu položí otázku „Nechceš       ňáký bony?“ 😀 Oukej, to neřeknou, ale vypadají u toho tak. Otázka zní „A co ty?       Seš taky hindu“?

  7. PROGRAM:

    Ceremonie na Bali slouží k modlení, oslavám náboženství, děkování bohům,             přinášení obětí, zahnání špatných duchů. Tančí, zpívají, je to koloběh procesů –       jednou se všichni rozutečou a vrátí se s malůvkami na čele, podruhé se odnikud     vynoří dav padesáti žen s košíkami na hlavách (na hlavách nosí i dřevěná polena       nebo pět pater vyskládanýho ovoce), potřetí se ozve šílený řev (stíhají u toho             sledovat fotbal a zrovna dali gól), počtvrté jakoby neexistoval čas a všichni se           zastaví na jednom místě.

Finální dojem z ceremoniálu, který trval dvě hodiny, je nadšení a radost. Vše bylo nádherně nazdobené (přípravy trvaly 3 dny), místňáči vyfešákovaní, nálada magická, místo bezpečné a kouzelné. Každá vesnice má ceremoniály jiné, liší se dle tradic. Ačkoliv si člověk připadá jak Alenka v říši divů, vetřelec a nejvíc bílej ze všech bílejch lidí na zemi, vřele doporučuji něco podobného zažít 🙂

PS: Trošku se přiznávám, že mi chybí české nonstopáče a rulety. Ale až přijedu, tak si to vynahradím!!!!!!